MARKET REFERANS CNZ COIN DESTEK KAYIT OL GİRİŞ YAP
chevron_right Bitcoin Nedir? chevron_right Bitcoin Al Sat Nasıl Yapılır? chevron_right Bitcoin Nasıl Saklanır? chevron_right Bitcoin Transfer Nasıl Yapılır? chevron_right Bitcoin Fiyat ve Grafik Takip chevron_right Ethereum Nedir? chevron_right Ethereum Al Sat Nasıl Yapılır? chevron_right Ethereum Nasıl Saklanır? chevron_right Ethereum Transfer Nasıl Yapılır? chevron_right Ethereum Fiyat ve Grafik Takip chevron_right Ripple Nedir? chevron_right Ripple Al Sat Nasıl Yapılır? chevron_right Ripple Nasıl Saklanır? chevron_right Ripple Transfer Nasıl Yapılır? chevron_right Ripple Fiyat ve Grafik Takip chevron_right EOS Nedir? chevron_right EOS Al Sat Nasıl Yapılır? chevron_right EOS Nasıl Saklanır? chevron_right EOS Transfer Nasıl Yapılır? chevron_right EOS Fiyat ve Grafik Takip chevron_right NEO Nedir? chevron_right NEO Al Sat Nasıl Yapılır? chevron_right NEO Nasıl Saklanır? chevron_right NEO Transfer Nasıl Yapılır? chevron_right NEO Fiyat ve Grafik Takip chevron_right Hot Nedir? chevron_right Hot Al Sat Nasıl Yapılır? chevron_right Hot Nasıl Saklanır? chevron_right Hot Transfer Nasıl Yapılır? chevron_right Hot Fiyat ve Grafik Takip
Ethereum {{isDump ? 'arrow_drop_down' : 'arrow_drop_up'}}{{changeRatio}} {{lastPrice}} TRY

ETH Fiyat Hesaplama

ETH SATIN AL

Ethereum (ETH) Al Sat Nasıl Yapılır?

Hemen Ethereum Al Sat işlemi yapabilmek, Coinzo.com üzerinde 3 adımda eth almak için aşağıdaki adımlar izlenmelidir ;

1.Ücretsiz Üyelik Açmak;  Kripto para almak için Coinzo.com üzerinde önce e-mail adresiniz ile saniyeler içerisinde ücretsiz hesap açmanız gerekmektedir. Sonrasında e-Devlet üzerinden alacağınız ikametgah barkod kodu ile hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir.. Selfie çekmenize gerek kalmadan hesap doğrulama işleminizi gerçekleştiriniz. Türk Lirası yatımak ya da çekebilmek için hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir. 

2. TL Yatırmak; Coinzo Yatır/Çek menüsünden TRY Yatır butonuna tıklayınız. Akbank, Ziraat Bankası, Papara seçeneklerinden birini seçerek tarafınıza verilen IBAN numarasına arzu ettiğiniz tutarı, açıklama kısmına CZ kodunu ekleyerek, gönderebilirsiniz. Yatırma işlemini doğru yapmanız halinde göndermiş olduğunuz tutar Coinzo’ya ulaşması ile birlikte bakiyenize yansıtılacaktır.

3. Ethereum Almak; TRY tutarının Coinzo bakiyenize yansıtılması ardından Coinzo Market bölümüne gidiniz. Sol bölümden ETH’yi seçerek al-sat modülünden almaya/satmaya razı olduğunuz fiyat ve miktarı emir girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. 


Emir Defteri - Order Book Nedir ?

Ethereum al sat işlemi yapabilmek için ethereum almak isteyenlerle ethereum satmak isteyenlerin razı oldukları fiyatları elektronik olarak kayıtlı tutulduğu deftere verilen isimdir. 

Borsalarda işlem yapan alıcılar ve satıcıların söz konusu kripto para için fiyat tekliflerinin yer aldığı elektronik listedir. Siyah çerçeve ile emir defteri belirtilmiştir.

Alıcıların almak istedikleri miktar için ödemeye razı oldukları fiyat ile satıcıların satmak istedikleri miktar için razı oldukları fiyat emir defteri üzerinde eşleştiğinde işlem gerçekleşmiş olur.


İlk Ethereum Alım Emri Vermek

Coinzo.com’a e-mail hesabınız ile kaydınızı oldunuz, e-Devlet üzerinden aldığını ikametgah barkod kodu ve kimlik bilgileriniz ile hesabınızı doğruladığınızda Coinzo hesabınıza anında Türk Lirası gönderip Ethereum Almaya hazırsınız demektir.

Gerekli adımları tamamladıktan sonra Coinzo hesabınızda satın almak istediğiniz ethereum fiyatının tutarı kadar bakiyeniz olması halinde ilk ethereum alımınızı yapabileceksiniz. Coinzo Market Sayfasında sol tarafta yer alan kripto para listesinde ethereum’u seçmeniz halinde eth güncel fiyat ve eth emir defteri karşınıza çıkacaktır. Yukarıdaki görselde mavi çerçeve içerisinde yer alan emir ver bölümünden almaya razı olduğunuz fiyatı ve miktarı girerek alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Coinzo Gelişmiş Mod ile alım/satım işlemlerinizi yaparken Limit, Market, Stop ve Stop-Limit emir tiplerini kullanabilirsiniz.


Devre Kesici Nedir ?

Devre kesici kullanıcıları market emrinde gerçekleşebilecek aşırı fiyat farklarından koruyan Coinzo Fiyat Korumasıdır.

Özellikle acemi olan kullanıcıların market emirleri sırasında oluşabilecek fiyat farklarından korumak adına koyduğumuz kural gereği piyasa fiyatının %5 yukarısından veya altından gerçekleşmesi gereken emirler devre kesicinin çalışması nedeniyle otomatik olarak iptal edilir.

Kısmi Emir Gerçekleşmesi Nedir ?

Ethereum Alım ya da satım yapmak için emir defterine girilen emirlerin bazen tamamı gerçekleşmeyebilir. Örneğin emir defterine 1 ETH’lik satış emri girilir; ancak sadece 0,75 ETH satılmıştır. Kalan 0,25 ETH emir defterinde açık kalmaya devam eder. Sonuç olarak emrin 0,75 ETH’lik kısmı kısmi olarak gerçekleşmiştir.